Dolar kurunu sabitledik, fırsatı kaçırmayın!

$1 = ₺10

OCTAPULL

Amerikan Hukuk Şirketi Quinn Emanuel, Uzaktan Çalışmaya Geçiyor

12/26/2021
undefined-Cover
Amerikan hukuk şirketi Quinn Emanuel, bünyesindeki avukatlara süresiz olarak istedikleri yerden çalışabileceklerini söyledi.

Amerikan hukuk şirketleri arasındaki en iyi avukatları kapma yarışı, bu kararın hazırlayıcısı oldu. Yetenekli avukatları bünyelerine katmak için yapılan bu yarışta, maaşların yükseltilmesinden sonra, esnek çalışma imkanlarının avukatlara sunulması yeni adım olarak görülüyor.

Şirketin yeni uzaktan çalışma politikası, Amerika’da çalışan 700’den fazla avukat, ve stajyerler için geçerli olacak. Fakat işe yeni başlayacak çalışanlardan, belli bir süre ofise gelmeleri beklenecek.

‘Ara sıra avukatlarımızdan ofiste zaman geçirmelerini isteyeceğiz. Quinn Emanuel’in ofisinde çalışmanın faydalarını hissetmeleri için.’

Quinn Emanuel’un bu kararı, Covid-19 Omicron varyantının yaygınlaşmasının ardından, uzaktan çalışmaya dönün tavsiyeleri ile de alakalı. Londra’daki hukuk firmaları da aynı şekilde çalışanlarını evden çalışmaya teşvik etmeye başladı.

Diğer Amerikan hukuk firmaları Goodwin Procter ve Cooley de ofise dönüşleri 2022’ye kadar erteledi. Bu şirketler ofisleri bulunmayan eyaletlerde de avukat işe alımı yapıyordu. Quinn Emanuel de bu furyaya katılarak, avukatlar için umut ışığı haline geldi. 

Şirketin kurucusu Quinn:

‘Bir şehirde ofisimiz olmadığı için, orada yaşayan kaliteli avukatları elimizden kaçırmak istemiyoruz.’

E-Bülten

Gelişmelerden haberdar olmak için abone olun!

© 2022 Telif: Octapull

-

TR

|

EN

|

DE

|

ES

|

IT

|

FR